2019 DGS’YE HAZIRLANANLARA DİYECEKLERİM VAR

ŞİMDİDEN 2019 DİKEY GEÇİŞ SINAVINA ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAK ARKADAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;

* DGS SON 3-5 AY HAZIRLANACAK BİR SINAV DEĞİLDİR. 
(ELBETTE TEMELİN ÇOK KUVVETLİ OLUR, SINAV TECRÜBEN VARDIR, ÖNLİSANS BAŞARI PUANIN İYİDİR VE DERECE BEKLENTİN YOKTUR; O ZAMAN DÜZENLİ VE SIKI BİR ÇALIŞMAYLA SON 3 AYDA DA HALLEDİLEBİLİR)

* DGS SÜRPRİZLERE AÇIK BİR SINAVDIR. ŞU BÖLÜMÜ KAZANAMAM, BU ÜNİVERSİTE İMKANSIZ DİYE DÜŞÜNMEYİN.

* ÇEVRENİZDEKİLERİN BAŞARI HİKAYELERİNİ ÇOK BÜYÜTMEYİN, BAŞARISIZLIKLARINI DA ÇOK ÖNEMSEMEYİN. BU SINAVDAN NE KORKUN NE DE ÇOK RAHAT OLUN.

* İLK 3-4 AY İÇERİSİNDE (OCAK AYINA KADAR) KONU EKSİKLERİNİZİ KAPATIN. TEMELİNİZ ZAYIF İSE TYT-AYT’NİN TEMEL VE ÖĞRETEN ÇÖZÜMLÜ MATEMATİK KİTAPLARINDAN EDİNİN. TÜRKÇE İÇİN PARAGRAFI BOL SORU BANKALARINDAN FAYDALANIN, İLK 2-3 AY BİR İKİ ROMAN BİTİRMEYE ÇALIŞIN.

* SAYISAL MANTIKTA BOL BOL SORU (ÖZELLİKLE ÇÖZÜMLÜ YAYINLARDAN) ÇÖZÜN, SÖZEL MANTIKTA İSE KENDİNİZE ÇÖZÜM YOLLARI (TABLO, LİSTE, ELEME VB) GELİŞTİRİN.

* YENİ YILLA BERABER BOL SORU (TEST-TARAMA-DENEME) ÇÖZMELİSİNİZ. OCAK-NİSAN PERİYODUNDA DENEMELERDE VE TESTLERDE EKSİK OLDUĞUNUZ KONULAR KENDİNİ GÖSTERECEKTİR. ONLARI BİR YERE NOT EDİP, O KONULARDAN KONU EKSİĞİNİZİ KONU ANLATIMLIDAN KAPATTIKTAN SONRA TEKRAR KONU TESTİ ÇÖZÜN; YANİ HATANIZIN, EKSİĞİNİZİN ÜZERİNE GİDİN.

*MAYIS-HAZİRAN-TEMMUZ DENEME KAMP DÖNEMİDİR. MAYIS AYINDA HAFTADA 3 DENEME, HAZİRAN VE TEMMUZ AYINDA HER GÜN DENEME ÇÖZMELİSİNİZ.

* DGS’DEKİ RAKİPLERİNİZ AYNI BÖLÜM MEZUNU ARKADAŞLARINIZ, ZAMAN VE EN ÇOK KENDİNİZDİR. KENDİNİZİN HAFTALIK NETLERİNİ BİRBİRİYLE YARIŞTIRIN, DENEMELERDEKİ SÜRELERİNİZİ GİTGİDE KISARAK ÇÖZMEYİ DENEYİN.

ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN. İNANIN, ÇALIŞIN, OLMAZ DİYE BİR ŞEY YOK.

İNANILMAZA İNANIN. AZİZ HOCA.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir